Železo + kyselina listová + vitamín C 30 tabliet

Železo plus kyselina listová s vitamínom C prispieva správnemu fungovaniu imunitného systému.

4,50 €
Dostupnosť: Skladom
Kód: 156
Železo + kyselina listová + vitamín C 30 tabliet
Rýchle dodanie
Rýchle dodanie
Epedícia do 24 hodín od prijatia objednávky.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pri nákupe nad 30 eur Váš tovar zašleme ku Vám prostredníctvom výdajného miesta Zásielkovne.
Bezpečná online platba
Bezpečná online platba
Možnosť platiť online kartou prostredníctvom platobnej brány Shoptet Pay.
Preverené suroviny
Preverené suroviny
Všetky suroviny použité pri výrobe sú najvyššej kvality od certifikovaných európskych dodávateľov.
Certifikovaná výroba
Certifikovaná výroba
Naše produkty vyrábame v súlade so systémom HACCP, ktorý zaisťuje ich zdravotnú bezpečnosť.
Tradícia
Tradícia
Viac ako 24 rokov skúseností vo výrobe doplnkov výživy.

Podrobný popis

Železo plus kyselina listová s vitamínom C.

Železo potrebujú všetky telesné orgány, je nevyhnutnou súčasťou hemoglobínu, zložky červených krviniek prenášajúcej kyslík k bunkám. Je zvlášť potrebné v tehotenstve a u žien so silným menštruačným krvácaním. Má význam pre správny rast buniek a priaznivo pôsobí na imunitný systém. Kyselina listová sa zúčastňuje na delení buniek, na syntéze nukleových kyselín.

Kyselina listová je vitamín zo skupiny B vitamínov. Pomáha udržiavať dobrý zdravotný stav, je potrebná pre tvorbu červených krviniek a k bunkovému deleniu. Dostatočný príjem kyseliny listovej je dôležitý najmä v čase tehotenstva. 

Vitamín C prispieva k udržaniu správneho fungovania imunitného systému počas intenzívnej telesnej námahy a po nej, k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii kostí, chrupaviek, zubov, pokožky. Vitamín C prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému, imunitného systému, prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom, k regenerácii redukovanej formy vitamínu E a zvyšuje vstrebávanie železa.

Zloženie 1 tablety: železo v chelatovej forme fumarátu železitého 63,9 mg – 21 mg čistého železa (150 % RVH), vitamín C vo forme kyselina L – askorbová a askorban sodný 160 mg (200 % RVH), kyselina listová 200 uq (100 % RVH), objemové činidlo – mikrokryštalická celulóza 150 mg, maltodextrín 104,2 mg, emulgátor – stearan horečnatý rastlinného pôvodu 3 mg.

Uskladňujte mimo dosahu malých detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Nesmie sa používať ako náhrada pestrej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25°C, mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným svetlom.

Dávkovanie : 1 tabletu zapiť dostatočným množstvom tekutín.